Spustit hudbu Vypnout hudbu

Výstižný název této stránky by také mohl být „Deštné sloupy, aneb zvukem k udržování svého zdraví.“ Dešťové sloupy jsou jedním z mála terapeutických nástrojů s tak širokým a jemným působením na všechny oblasti lidského zdraví. Pojďme se tedy společně podívat, čím vlastně jsou a co užitečného nám nabízí.

Možná jste se již setkali v nějaké prodejně new age s ozdobným provedením dešťové hůlky, která při otočení vytváří zvuk kapek deště. Sám jsem jich měl v průběhu několika posledních let několik v rukách, ale nikdy jsem nebyl natolik osloven, aby se staly součástí mojí sbírky nástrojů. Většinou to byly nástroje do velikosti max. metru s nevýrazným zvukem a krátkým časem přesypu, řádově vteřiny. Spíše šlo o dekorativní předmět, nežli harmonizující nástroj. Pak jsem potkal člověka s takovým sloupem, že mé srdce zvukově terapeutického hledače zajásalo.
Od této doby uplynulo už mnoho let a sloupy prošly několika dalšími technickými inovacemi, které jak svojí libozvučností tak i délkou přesypu mile překvapí i zvukové odborníky.

Myslím, že tento jednoduchý nástroj je jeden z nejlepších terapeutických nástrojů současnosti, protože jeho kouzelné šumění dokáže spolehlivě vypínat všechny racionální programy našich rozjetých mozků zaměřených na výkon a rychlost. Takový dešťový sloup je splněným snem mnoha terapeutů a duchovních učitelů. Na základě nejen mých zkušeností s jejich působením se mi vkrádá na mysl, jaké by to bylo, kdyby se tyto nástroje používaly už na základních školách. Ty by se měly přímo povinně používat v psychiatrických zařízeních, dětských domovech, nemocnicích a vůbec na ministerstvech a v senátu. To by byly asi jiné modely rozhodování a mezilidské vztahy. Všem by se rychleji začal navracet zpět selský rozum, více bychom svět cítili, než o něm mysleli a začali bychom se rychleji rozpomínat na toleranci, úctu, lásku a vzájemnou podporu.

A tak pokud snad jste jedněmi z těch, kteří chtějí podpořit harmonii ve světě a chcete dát super dárek svému strhanému šéfovi v zaměstnání, pak se staňte avatarem a pořiďte mu jednu z těchto profesionálních dešťových sloupů. Budete jistě mile překvapeni výsledky, které na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud vám ji ovšem hned nehodí na hlavu jako nevhodný dárek ještě před použitím. Po použití již máte vyhráno, neboť si ho většinou zamiluje.

Deštný sloup je duté šestihranné těleso z výběrového dřeva či bambusu, které je uvnitř doslova prošpikované bambusovými jehlami. Těch je uvnitř speciálním systémem rozmístěno až 2000 kusů. S nástrojem se vždy před slepením pracuje energeticky a následně se ofouká Kopálem, který bambusové jehličky pročistí, aby hezky zněly. Při otočení hole se začne přesýpat až pár kilogramů semen koriandru, zrnek jáhel a přesně laděných křišťálových kuliček. Výsledný dlouho znějící zvuk plný alikvótů splňuje všechny podmínky pro ideálně dlouhou harmonizaci těla a mysli všech zúčastněných. Je vědecky prokázáno, že aby mohlo docházet k pozitivní harmonizaci, musí hudba znít v průměru alespoň 8-10 minut. Nejen tento časový požadavek, ale především zvukové jako i designové kvality splňují dešťové sloupy, které nabízím v různých velikostech od 50 do 170 cm. Jejich doba přesypu a zvučení je od 4 až do 60 minut dle velikosti. Níže uvádím všechny technické podrobnosti.

Prostřednictvím zvuku deštného sloupu se můžete lehce ocitnout v podzimním lese plném padajícího barevného listí, na chalupě u zurčícího potůčku, nebo na pláži moře se šuměním mořských vln. Váš mozek se prostřednictvím vláskových buněk dobije elektřinou, postupně se vypne nepřeberný tok myšlenek, tělo se uvolní a ve vaší mysli se začne odrážet realita taková, jaká je. Realita nezkreslená množstvím programů, očekáváním a emocemi. Je to úžasná náhrada, spíše paralela k meditaci, která zaměří pozornost do jednoho bodu a zavede člověka do svého nitra. Když se ponoříme v dostatečné délce do vodopádu přírodních zvuků, začínáme intenzivněji oddělovat vnější rozumový svět iluze od toho skutečného a opravdového světa v našem srdci. I tady se u začátečníka může ego a mysl předem bránit a argumentovat, že to přece nic nedělá, nebo to snad dokonce může něčemu škodit. Však kdo jednou vyzkouší a otevře se tomu léčivému toku nekonkrétních a přece tak harmonických zvuků, už ví a blaženě vrní. Nevěříte? Můžete přijít vyzkoušet…

Zájemcům o koupi těchto kvalitních nástrojů společně s lekcí použití a zkušenostmi se budu rád věnovat. Při koupi výrobku je vše i s půl hodinovou terapií zdarma. Za výběr a testování bez nákupu rád přijmu vámi zvolenou výši odměny. Nabízím výběrové sloupy všech velikostí v provedení Bambus, Jasan, Jilm, Javor, Ořech.  Větší velikost sloupu má delší dobu přesypu a také širší frekvenční pole zvuků, které se rozšiřuje s narůstající velikostí směrem do hlubších tónů. Dešťové sloupy mají výhradně přírodní povrchovou úpravu leštěným včelím voskem.


Deštné sloupy z Bambusu, Jasanu, Jilmu, Javoru, Ořechu, Mahagonu a Zebrana

Univerzální relaxační nástroje pro harmonizaci mysli a těla za pomoci zvuku. Deštný sloup stačí pouze otočit jako přesýpací hodiny, pohodlně si sednout nebo lehnout a zaposlouchat se do křišťálově čistých, přírodních zvuků nástroje harmonizujících mysl, tělo a duši…

Deštné sloupy jsou unikátní zvukové, terapeutické a harmonizační nástroje. Jsou odvozeny od dešťové hole, kterou používali šamani indiánů z Jižní Ameriky. Zvukový nástroj je vyroben z přírodních materiálů a zní na frekvencích od 1 Hz do 22.000 Hz. Nástroj se vyrábí ručně, jeho tělo je vyrobeno z rezonančního výběrového dřeva se specifickými rezonančními vlastnostmi. Uvnitř je speciálně rozmístěno několik stovek bambusových, laděných jehliček.

Deštný harmonizační zvukový šum, neboli zvuk dešťových kapek,  nás uvádí do hlubokých relaxačních, vibračních hladin alfa, théta a delta ( vyšší stavy vědomí ). Vibrační hladiny jsou pro mozek vysoce uvolňující. Tento stav kdy ustává proud, neboli tok myšlenek nás dostává  do hlubokého stavu klidu. Několik minut trvající šumění dešťových sloupů uvolňuje mysl natolik, že se ve vnitřním uchu převádějí zvukové vlny na elektrickou energii, která dobíjí buňky mozku. Přichází stav plného uvolnění. V lidském organismu probíhá spousta blahodárných procesů, díky kterým je obohacen mozek i celé lidské tělo. Uvolněním vnitřního stresu dochází k celkové regeneraci a harmonizaci. Mozek je uveden do stavu klidu, tzv. „hladiny alfa“, při kterém můžeme pocítit příjemný tok energie. Šumění dešťového sloupu zklidňuje mysl, a tím se tok myšlenek zpomaluje. V tomto případě dochází k uvolnění celého těla a současně dochází k přechodu do stavu hluboké relaxace a regenerace organizmu.


   Účinky deštných sloupů

– Posiluje imunitní systém, odbourává napětí a stres

– Vypíná hlavu a zklidňuje rozbouřené emoce, prohlubuje spánek

– Odbourává strach a navozuje stav klidu a harmonie

– Rozvíjí citlivost a soucit, srdeční čakru

– Rozvíjí vnímání a uvědomění si sebe sama

– Dodává vitalitu, energii a životní sílu

– Nabízí otevření se novým možnostem a inspiraci

– Vytváří pevný základ pro partnerské a přátelské vztahy

– Energeticky vyčistí prostor vašeho bytu

– Vnese do vašeho domova klid, harmonii, lásku a porozumění


Léčivé účinky jednotlivých druhů stromů

Možná, že vám při výběru vhodného sloupu a jeho dřeva pomůže tento popis léčivých účinků použitých stromů. Především však poslouchejte svůj vnitřní hlas a pocit při výběru. Který sloup, které dřevo vás přitahuje? 

Jasan – podporuje vůli, vnitřní připravenost a nezávislost. Posiluje tělo, rozptyluje obavy a mírní smutek.
Javor – tiší emoce, léčí nervozitu a nespavost. Posiluje otevřenost a poctivost. Přináší celkové zklidnění. 
Jilm – podporuje spolehlivost, pracovitost a tvůrčí sílu. Pomáhá překonávat strach a jít svou vlastní cestou. 
Ořech – vhodný ke zklidnění, celkové uvolnění a meditaci. Propojuje s vyšším já. Podporuje nezávislost a sebedůvěru. 
Bambus – Rozvíjí sílu, odvahu a průbojnost. Pomáhá jít cílevědomě za svým cílem a překonávat překážky života. 
Mahagon – Nazývaný dřevem králů a mořeplavců je luxusní dřevina pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. Vyznačuje se vysokou odolností i proti vodě, trvanlivostí a estetikou. 
Zebrano – Luxusní exotická dřevina z Afriky, která svým vzhledem připomíná zebru. Je to jedinečná velmi tvrdá dřevina s nádherným vzhledem. 


Seznam nabízených deštných sloupů 

 

Deštný sloup 50 cm
Deštný harmonizační sloup v délce 50 centimetrů nabízím v provedení Bambus, Jasan, Jilm, Javor, Ořech, Mahagon a Zebrano. Jeho konstrukce dokáže i při relativně malé délce nástroje prodloužit nepřerušený tok padajícího deště. Pro malou velikost je vhodný a praktický kdekoli, ale především je vítaný a oblíbený v dětských ložnicích pro lepší usínání a zdravý spánek.

Hmotnost 1,6 kg
Délka trvání přesypu – 4 minuty
Cena dle dřeva: 3800 – 4700Kč


Deštný sloup 60 cm
Deštný harmonizační sloup vysoký 60 cm, je velice vhodný pro osobní použití v oblasti relaxace. Nabízím provedení Bambus, Jasan, Jilm, Javor, Ořech, Mahagon a Zebrano. Jeho velikost je ideální pro osobní harmonizaci. Velice vhodný je také do ložnice pro uvolnění, lepší usínání a zdravý spánek.

Hmotnost 2,7 kg
Délka trvání přesypu – 7 minut
Cena dle dřeva: 6300 – 6500 Kč


Deštný sloup 70 cm – Bambus 

Tento sloup je vhodný na osobní nebo menší skupinovou terapii do 6 osob. Jeho intenzita zvuku je střední. Vhodná do masážních salónů, meditačních center, kosmetických salónů, apod. Sloup je také vhodný do obytných prostor na osobní hlubokou relaxaci nebo do ložnice na uklidňující prostředek k navození zdravého spánku za poklidného padání dešťových kapek.

Hmotnost 2,9 kg
Délka trvání přesypu – 9 minut
Cena: 7300 Kč


Deštný sloup 70 cm – v provedení Jasan, Jilm, Javor 

Tento sloup je vhodný na osobní nebo menší skupinovou terapii do 6 osob. Má jemnější a pestrobarevnější zvuk s delším časem přesypu, nežli předchozí bambus. To je dosaženo větším průměrem 12 cm oproti bambusu s průměrem 10 cm.  Vhodná do masážních salónů, meditačních center, kosmetických salónů, apod. Sloup je také vhodný do obytných prostor na osobní hlubokou relaxaci nebo do ložnice na uklidňující prostředek k navození zdravého spánku za poklidného padání dešťových kapek.

Hmotnost 4,3 kg
Délka trvání přesypu – 12 minut
Cena: 8000 Kč


Deštný sloup 70 cm – Ořech, Mahagon, Zebrano

Tento sloup je vhodný na osobní nebo menší skupinové terapie, zvláště pro ženy. Má jemnější a pestrobarevnější zvuk s delším časem přesypu, nežli předchozí bambus. To je dosaženo větším průměrem 12 cm oproti bambusu s průměrem 10 cm. Zvuk těchto dřev působí jasným a přesto jemným zvukem a frekvenčními nuancemi vhodnými zvláště pro léčení ženského lůna. Tyto sloupy jsou vhodné také do masážních salónů, meditačních center, kosmetických salónů, apod. Jsou to výborné sloupy do obytných prostor na osobní hlubokou relaxaci nebo do ložnice na uklidňující prostředek k navození zdravého spánku za poklidného šumění a padání dešťových kapek.

Hmotnost 3,9 kg
Délka trvání přesypu – 12 minut
Cena: 8000 Kč
.

Deštný sloup 88 cm – Jasan, Jilm, Javor

Speciálně upravený sloup pro náročné klienty a jejich terapeutické účely.  Tento sloup z jasanového dřeva splňuje vysoké nároky na frekvenční probarvenost a lahodící jemnost zvuku.  Je výborný jak na osobní tak i skupinové terapie a léčivé seance. Jeho zvuk dokáže neuvěřitelně věrohodně zaplnit celou místnost konejšivými zvuky vodního živlu. Minimální garantovaný čas trvání přesypu 20 minut již splňuje dobu pro hlubokou harmonizaci nebo meditaci. U tohoto sloupu je možné na požádání snížit či zvýšit intenzitu zvuku podle potřeb klienta.

Hmotnost 6,4 kg
Délka trvání přesypu – 20 minut
Cena: 11500 Kč
.

Deštný sloup 88 cm – Ořech

Tento sloup je vhodný pro náročnější klienty na osobní nebo větší skupinové terapie, zvláště pro ženy. Má vhledově krásné dřevo jemnější a pestrobarevnější zvuk s příjemnou a konejšivou barvou. Zvuk ořechového dřeva působí jasným a přesto jemným zvukem a frekvenčními nuancemi vhodnými zvláště pro léčení ženského lůna.  Sloup je vhodný také do masážních salónů, meditačních center, kosmetických salónů, apod. Plně si ho užijete především ve svých domácích obytných prostorech na osobní hlubokou relaxaci nebo do ložnice na uklidňující prostředek k navození zdravého spánku za poklidného šumění a padání dešťových kapek. S tímto sloupem probudí a oblaží každá žena sviji vnitřní bohyni. 

Hmotnost 6,1 kg
Délka trvání přesypu – 20 minut
Cena: 11500 Kč
 .

Deštné sloupy Profi

Dále nabízím deštné harmonizační sloupy v nadstandardních velikostech a délce trvání přesypu. Materiály Bambus, Jasan, Jilm, Javor a Ořech Jsou vhodné pro osobní a především pro profesionální použití.

  • 120 cm                  délka trvání přesypu 40 minut   orientační cena  16500 Kč
  • 150 cm                  délka trvání přesypu 50 minut   orientační cena  21500 Kč
  • 170 cm                  délka trvání přesypu 60 minut   orientační cena  26000 Kč

Deštné Harmonizační sloupy Profi jsou ideální na skupinové terapie a velice vhodné do Vašich terapeutických center. Tyto sloupy se vyrábí na zakázku dle potřeby klienta. Je možné volit intenzitu zvuku a délku trvání přesypu v závislosti na zvukových vlastnostech místnosti. Nabízím také velmi oblíbené sloupové sety o více kusech pro dosažení maximálního efektu a účinku. Při výběru setu dvou a více sloupů je sleva 5% z původní ceny sloupů.


Deštné sloupové sety

Pro hluboký zážitek a profesionální zvukové lázně nabízím na objednávku speciálně laděné sety dvou, čtyř nebo šesti dešťových sloupů. Pro hloubkovou práci a regeneraci vejdete do světa pralesního deště a vodopádů měnících běžné vědomí do stavu meditace. 


de_c5_a1tn_c3_bd_20sloup0

de_c5_a1tn_c3_bd_20sloup0

sgwd_20clun_20gwyn_20waterfall_2c_20brecon_20beacons_20national_20park_2c_20united1

Deštné sloupy je nejlepší si přijít vybrat osobně, zaplatíte hotově. Po domluvě termínu návštěvy si můžete přijít sloup vyzkoušet ….a.vybrat na moji adresu.Merhoutova 1400/4, Praha 4.
Ve výjimečném případě vám sloup do velikosti 70cm doručím ….poštou na vaši adresu.s vaší předchozí platbou na účet.
Objednávky s požadavky nebo dotazy prosím pište na můj mail: breetabatek@seznam.cz
Pro domluvu návštěvy volejte mezi 16-17 hod. na: 776 112 362

.

 

O mojí práci Doporučuji