Spustit hudbu Vypnout hudbu

 

Přesný název této stránky by také mohl znít „Deštné sloupy, aneb zvukem k udržování svého zdraví.“ Dešťové sloupy jsou jedním z mála terapeutických nástrojů s tak širokým a jemným působením na všechny oblasti lidského zdraví. Pojďme se tedy společně podívat, čím vlastně jsou a co užitečného nám nabízí.

Možná jste se již setkali v nějaké prodejně new age s ozdobným provedením dešťové hůlky, která při otočení vytváří zvuk kapek deště. Sám jsem jich měl v průběhu několika posledních let několik v rukách, ale nikdy jsem nebyl natolik osloven, aby se staly součástí mojí sbírky nástrojů. Většinou to byly nástroje do velikosti max. metru s nevýrazným zvukem a krátkým časem přesypu, řádově vteřiny. Spíše šlo o dekorativní předmět, nežli harmonizující nástroj. Pak jsem potkal člověka s takovým sloupem, že mé srdce zvukově terapeutického hledače zajásalo.
Od této doby uplynulo už pár let a sloupy prošly několika dalšími technickými inovacemi, které jak svojí libozvučností tak i délkou přesypu mile překvapí i odborníky.

Myslím, že tento jednoduchý nástroj je jeden z nejlepších terapeutických nástrojů současnosti, protože jeho kouzelné šumění dokáže spolehlivě vypínat všechny racionální programy našich rozjetých mozků zaměřených na výkon a rychlost. Takový dešťový sloup je splněným snem mnoha terapeutů a duchovních učitelů. Na základě nejen mých zkušeností s jejich působením se mi vkrádá na mysl, jaké by to bylo, kdyby se tyto nástroje používaly už na základních školách. Ty by se měly přímo povinně používat v psychiatrických zařízeních, dětských domovech, nemocnicích a vůbec na ministerstvech a v senátu. To by byly asi jiné modely rozhodování a mezilidské vztahy. Všem by se rychleji začal navracet zpět selský rozum, více bychom svět cítili, než o něm mysleli a začali bychom se rychleji rozpomínat na toleranci, úctu, lásku a vzájemnou podporu.

A tak pokud snad jste jedněmi z těch, kteří chtějí podpořit harmonii ve světě a chcete dát super dárek svému strhanému šéfovi v zaměstnání, pak se staňte avatarem a pořiďte mu jednu z těchto profesionálních dešťových sloupů. Budete jistě mile překvapeni výsledky, které na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud vám ji ovšem hned nehodí na hlavu jako nevhodný dárek ještě před použitím. Po použití již máte vyhráno 🙂

Deštný sloup je duté šestihranné těleso z výběrového dřeva či bambusu, které je uvnitř doslova prošpikované bambusovými jehlami. Těch je uvnitř speciálním systémem rozmístěno až 2000 kusů. S nástrojem se vždy před slepením pracuje energeticky a následně se ofouká Kopálem, který bambusové jehličky pročistí, aby hezky zněly. Při otočení hole se začne přesýpat až pár kilogramů semen koriandru, zrnek jáhel a přesně laděných křišťálových kuliček. Výsledný dlouho znějící zvuk plný alikvótů splňuje všechny podmínky pro ideálně dlouhou harmonizaci těla a mysli všech zúčastněných. Je vědecky prokázáno, že aby mohlo docházet k pozitivní harmonizaci, musí hudba znít v průměru alespoň 8-10 minut. Nejen tento časový požadavek, ale také zvukové a designové kvality splňují dešťové sloupy, které nyní nabízím v různých velikostech od 40 do 170 cm. Jejich doba přesypu a zvučení je od 2 až do 60 minut dle velikosti.  Níže uvádím všechny technické podrobnosti.

Prostřednictvím zvuku deštného sloupu se můžete lehce ocitnout v podzimním lese plném padajícího barevného listí, na chalupě u zurčícího potůčku, nebo na pláži moře se šuměním mořských vln. Váš mozek se prostřednictvím vláskových buněk dobije elektřinou, postupně se vypne nepřeberný tok myšlenek, tělo se uvolní a ve vaší mysli se začne odrážet realita taková, jaká je. Realita nezkreslená množstvím programů, očekáváním a emocemi. Je to úžasná náhrada, spíše paralela k meditaci, která zaměří pozornost do jednoho bodu a zavede člověka do svého nitra. Když se ponoříme v dostatečné délce do vodopádu přírodních zvuků, začínáme intenzivněji oddělovat vnější rozumový svět iluze od toho skutečného a opravdového světa v našem srdci. I tady se u začátečníka může ego a mysl předem bránit a argumentovat, že to přece nic nedělá, nebo to snad dokonce může něčemu škodit. Však kdo jednou vyzkouší a otevře se tomu léčivému toku nekonkrétních a přece tak harmonických zvuků, už ví a blaženě vrní. Nevěříte? Můžete přijít vyzkoušet…

Zájemcům o koupi těchto kvalitních nástrojů společně s lekcí použití a zkušenostmi se budu rád věnovat. Při koupi výrobku je vše i s půl hodinovou terapií zdarma. Za výběr a testování bez nákupu rád přijmu vámi zvolenou výši odměny. Nabízím sloupy všech velikostí. Větší velikost sloupu má delší dobu přesypu a také širší frekvenční pole zvuků, které se rozšiřuje s narůstající velikostí směrem do hlubších tónů. Dešťové sloupy mají výhradně přírodní povrchovou úpravu leštěným včelím voskem.


 

Deštné sloupy z bambusu

 

Univerzální relaxační nástroje pro harmonizaci mysli a těla za pomoci zvuku. Deštný sloup stačí pouze otočit jako přesýpací hodiny, pohodlně si sednout nebo lehnout a zaposlouchat se do křišťálově čistých, přírodních zvuků nástroje harmonizujících mysl, tělo a duši…

Bambusový deštný sloup je unikátní zvukový, terapeutický, harmonizační nástroj. Je odvozen od dešťové hole, kterou používali šamani indiánů z Jižní Ameriky. Zvukový nástroj je vyroben z přírodních materiálů a naladěn na frekvence od 1 Hz do 22.000 Hz. Nástroj se vyrábí ručně, jeho tělo je vyrobeno z rezonančního bambusu se specifickými rezonančními vlastnostmi. Obsahuje několik stovek bambusových, laděných jehliček.

Deštný harmonizační zvukový šum, neboli zvuk dešťových kapek,  nás uvádí do hlubokých relaxačních, vibračních hladin alfa, théta a delta ( vyšší stavy vědomí ). Vibrační hladiny jsou pro mozek vysoce uvolňující. Tento stav kdy ustává proud, neboli tok myšlenek nás dostává  do hlubokého stavu klidu. Několik minut trvající šumění dešťových sloupů uvolňuje mysl natolik, že se ve vnitřním uchu převádějí zvukové vlny na elektrickou energii, která dobíjí buňky mozku. Přichází stav plného uvolnění. V lidském organismu probíhá spousta blahodárných procesů, díky kterým je obohacen mozek i celé lidské tělo. Uvolněním vnitřního stresu dochází k celkové regeneraci a harmonizaci. Mozek je uveden do stavu klidu, tzv. „hladiny alfa“, při kterém můžeme pocítit příjemný tok energie. Šumění dešťového sloupu zklidňuje mysl, a tím se tok myšlenek zpomaluje. V tomto případě dochází k uvolnění celého těla a současně dochází k přechodu do stavu hluboké relaxace.

 

Účinky deštných sloupů

– Posiluje imunitní systém, odbourává napětí a stres

– Vypíná hlavu a zklidňuje rozbouřené emoce

– Odbourává strach a navozuje stav klidu a harmonie

– Rozvíjí citlivost a soucit, srdeční čakru

– Rozvíjí vnímání a uvědomění si sebe sama

– Dodává vitalitu a životní sílu

– Nabízí otevření se novým možnostem a inspiraci

– Vytváří pevný základ pro partnerské a přátelské vztahy

– Energeticky vyčistí prostor vašeho bytu

– Vnese do vašeho domova klid, harmonii, lásku a porozumění

 

Velikosti bambusových deštných sloupů


Deštný sloup 40 cm

Tento harmonizační sloup je vysoký 40 centimetrů. Je vhodný na pracovní stůl, jeho jemný zvuk velice uklidňuje a napomáhá k odvodu stresu při práci a osvěžení mysli.

Hmotnost 2,5 kg
Délka trvání přesypu – 2 minuty
Cena: 1900 Kč


Deštný sloup 50 cm

Tento harmonizační sloup je vysoký 50 centimetrů. Je mezi-typem sloupů 40 cm a 60 cm. Jeho konstrukce dovede prodloužit nepřerušený tok padajícího deště o dvojnásobek.

Hmotnost 2,7 kg
Délka trvání přesypu – 4 minuty
Cena: 3800 Kč


Deštný sloup 60 cm

Deštný harmonizační sloup vysoký 60 cm, je velice vhodný pro osobní použití. V naší řadě je nejprodávanějším. Jeho velikost je ideální pro osobní harmonizaci. Velice vhodný je také do ložnice při usínání.

Hmotnost 3 kg
Délka trvání přesypu – 7 minut
Cena: 5500 Kč


Deštný sloup 70 cm

Tento sloup je vhodný na osobní nebo menší skupinovou terapii od 1 – 4 osob. Jeho intenzita zvuku je střední. Vhodná do masážních salónů, meditačních center, kosmetických salónů, apod. Sloup je také vhodný do obytných prostor na osobní hlubokou relaxaci nebo do ložnice na uklidňující prostředek k navození spánku za poklidného padání dešťových kapek.

Hmotnost 3,5 kg
Délka trvání přesypu – 9 minut
Cena: 6700 Kč


Deštný sloup 85 cm

Tento sloup je již hodnotným terapeutickým nástrojem, vhodným na osobní nebo skupinovou terapii. Jeho zvuk je intenzivnější a dokáže neuvěřitelně zaplnit celou místnost. Doba trvání 17 minut již splňuje dobu hluboké harmonizace. Pro intezivnější terapie doporučuji sloup s delším zněním. U tohoto sloupu je možné na požádání snížit či zvýšit intenzitu zvuku podle potřeb klienta. 

Hmotnost 7 kg
Délka trvání přesypu – 17 minut
Cena: 8700 Kč


 

Deštný sloup 88 cm – bambus

Speciálně upravený sloup pro terapeutické účely, vhodný jak na osobní tak i skupinové terapie. Jeho zvuk je intenzivní a dokáže neuvěřitelně zaplnit celou místnost. Doba trvání minimálně 20 minut již splňuje dobu pro hluboké harmonizace. Pro intezivnější terapie jdoucí do hloubky doporučuji sloupy s delším zněním. U tohoto sloupu je možné na požádání snížit či zvýšit intenzitu zvuku podle potřeb klienta. 

Hmotnost 7,5 kg
Délka trvání přesypu – 20 minut
Cena: 9400 Kč


 

Deštný sloup 88 cm – jasan

Speciálně upravený sloup pro náročné klienty a jejich terapeutické účely.  Tento sloup z jasanového dřeva splňuje vysoké nároky na frekvenční probarvenost a lahodící jemnost zvuku.  Je výborný jak na osobní tak i skupinové terapie a léčivé seance. Jeho zvuk dokáže neuvěřitelně věrohodně zaplnit celou místnost konejšivými zvuky vodního živlu. Doba trvání  přesypu minimálně 20 minut již splňuje dobu pro hluboké harmonizace. U tohoto sloupu je možné na požádání snížit či zvýšit intenzitu zvuku podle potřeb klienta. 

Hmotnost 6,5 kg
Délka trvání přesypu – 20 minut
Cena: 9800 Kč
 .

Deštné sloupy Profi

Dále nabízím deštné harmonizační sloupy v nadstandardních velikostech a délce trvání přesypu. Jsou vhodné pro osobní a především pro profesionální použití.

  • 120 cm                  délka trvání přesypu 30 minut   orientační cena  14000 Kč
  • 150 cm                  délka trvání přesypu 45 minut   orientační cena  19000 Kč
  • 170 cm                  délka trvání přesypu 60 minut   orientační cena  25000 Kč

Deštné Harmonizační sloupy Profi jsou ideální na skupinové terapie a velice vhodné do Vašich terapeutických center. Tyto sloupy se vyrábí na zakázku dle potřeby klienta. Je možné volit intenzitu zvuku a délku trvání přesypu v závislosti na zvukových vlastnostech místnosti. Nabízím také velmi oblíbené sloupové sety o více kusech pro dosažení maximálního efektu a účinku. Při výběru setu dvou sloupů je sleva 5%, set tří sloupů a více má slevu 10% z původní ceny sloupů.


Deštné sloupové sety

Pro hluboký zážitek a profesionální zvukové lázně nabízím na objednávku speciálně laděné sety dvou, čtyř nebo šesti dešťových sloupů.


 

de_c5_a1tn_c3_bd_20sloup0

de_c5_a1tn_c3_bd_20sloup0

sgwd_20clun_20gwyn_20waterfall_2c_20brecon_20beacons_20national_20park_2c_20united1

::Deštné sloupy je nejlepší zakoupit v hotovosti a odebrat osobně. Po domluvě termínu návštěvy si můžete přijít svůj sloup vyzkoušet a vybrat na moji adresu.Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice.
Ve výjimečném případě vám sloup doručím poštou na vaši adresu s předchozí platbou na účet.
Objednávky s požadavky nebo dotazy prosím pište na můj mail: breetabatek@seznam.cz
::: ……………….Pro domluvu návštěvy volejte mezi 16-18 hod. na tel: 776 112 362

.

O mojí práci Doporučuji