Spustit hudbu Vypnout hudbu

Výstižný název této stránky by také mohl být „Deštné sloupy, aneb zvukem k udržování svého zdraví.“ Dešťové sloupy jsou jedním z mála terapeutických nástrojů s tak širokým a jemným působením na všechny oblasti lidského zdraví. Pojďme se tedy společně podívat, čím vlastně jsou a co užitečného nám nabízí.

Možná jste se již setkali v nějaké prodejně new age s ozdobným provedením dešťové hůlky, která při otočení vytváří zvuk kapek deště. Sám jsem jich měl v průběhu několika posledních let několik v rukách, ale nikdy jsem nebyl natolik osloven, aby se staly součástí mojí sbírky nástrojů. Většinou to byly nástroje do velikosti max. metru s nevýrazným zvukem a krátkým časem přesypu, řádově vteřiny. Spíše šlo o dekorativní předmět, nežli harmonizující nástroj. Pak jsem potkal člověka s takovým sloupem, že mé srdce zvukově terapeutického hledače zajásalo.
Od této doby uplynulo už mnoho let a sloupy prošly několika dalšími technickými inovacemi, které jak svojí libozvučností tak i délkou přesypu mile překvapí i zvukové odborníky.

Myslím, že tento jednoduchý nástroj je jeden z nejlepších terapeutických nástrojů současnosti, protože jeho kouzelné šumění dokáže spolehlivě vypínat všechny racionální programy našich rozjetých mozků zaměřených na výkon a rychlost. Takový dešťový sloup je splněným snem mnoha terapeutů a duchovních učitelů. Na základě nejen mých zkušeností s jejich působením se mi vkrádá na mysl, jaké by to bylo, kdyby se tyto nástroje používaly už na základních školách. Ty by se měly přímo povinně používat v psychiatrických zařízeních, dětských domovech, nemocnicích a vůbec na ministerstvech a v senátu. To by byly asi jiné modely rozhodování a mezilidské vztahy. Všem by se rychleji začal navracet zpět selský rozum, více bychom svět cítili, než o něm mysleli a začali bychom se rychleji rozpomínat na toleranci, úctu, lásku a vzájemnou podporu.

A tak pokud snad jste jedněmi z těch, kteří chtějí podpořit harmonii ve světě a chcete dát super dárek svému strhanému šéfovi v zaměstnání, pak se staňte avatarem a pořiďte mu jednu z těchto profesionálních dešťových sloupů. Budete jistě mile překvapeni výsledky, které na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud vám ji ovšem hned nehodí na hlavu jako nevhodný dárek ještě před použitím. Po použití již máte vyhráno, neboť si ho většinou zamiluje.

Deštný sloup je duté šestihranné těleso z výběrového dřeva či bambusu, které je uvnitř doslova prošpikované bambusovými jehlami. Těch je uvnitř speciálním systémem rozmístěno až 2000 kusů. S nástrojem se vždy před slepením pracuje energeticky a následně se ofouká Kopálem, který bambusové jehličky pročistí, aby hezky zněly. Při otočení hole se začne přesýpat až pár kilogramů semen koriandru, zrnek jáhel a přesně laděných křišťálových kuliček. Výsledný dlouho znějící zvuk plný alikvótů splňuje všechny podmínky pro ideálně dlouhou harmonizaci těla a mysli všech zúčastněných. Je vědecky prokázáno, že aby mohlo docházet k pozitivní harmonizaci, musí hudba znít v průměru alespoň 8-10 minut. Nejen tento časový požadavek, ale především zvukové jako i designové kvality splňují dešťové sloupy, které nabízím v různých velikostech od 50 do 170 cm. Jejich doba přesypu a zvučení je od 4 až do 60 minut dle velikosti. Níže uvádím všechny technické podrobnosti.

Prostřednictvím zvuku deštného sloupu se můžete lehce ocitnout v podzimním lese plném padajícího barevného listí, na chalupě u zurčícího potůčku, nebo na pláži moře se šuměním mořských vln. Váš mozek se prostřednictvím vláskových buněk dobije elektřinou, postupně se vypne nepřeberný tok myšlenek, tělo se uvolní a ve vaší mysli se začne odrážet realita taková, jaká je. Realita nezkreslená množstvím programů, očekáváním a emocemi. Je to úžasná náhrada, spíše paralela k meditaci, která zaměří pozornost do jednoho bodu a zavede člověka do svého nitra. Když se ponoříme v dostatečné délce do vodopádu přírodních zvuků, začínáme intenzivněji oddělovat vnější rozumový svět iluze od toho skutečného a opravdového světa v našem srdci. I tady se u začátečníka může ego a mysl předem bránit a argumentovat, že to přece nic nedělá, nebo to snad dokonce může něčemu škodit. Však kdo jednou vyzkouší a otevře se tomu léčivému toku nekonkrétních a přece tak harmonických zvuků, už ví a blaženě vrní.


Deštné sloupy z Bambusu, Jasanu, Jilmu, Javoru, Ořechu, Mahagonu a Zebrana

Univerzální relaxační nástroje pro harmonizaci mysli a těla za pomoci zvuku. Deštný sloup stačí pouze otočit jako přesýpací hodiny, pohodlně si sednout nebo lehnout a zaposlouchat se do křišťálově čistých, přírodních zvuků nástroje harmonizujících mysl, tělo a duši…

Deštné sloupy jsou unikátní zvukové, terapeutické a harmonizační nástroje. Jsou odvozeny od dešťové hole, kterou používali šamani indiánů z Jižní Ameriky. Zvukový nástroj je vyroben z přírodních materiálů a zní na frekvencích od 1 Hz do 22.000 Hz. Nástroj se vyrábí ručně, jeho tělo je vyrobeno z rezonančního výběrového dřeva se specifickými rezonančními vlastnostmi. Uvnitř je speciálně rozmístěno několik stovek bambusových, laděných jehliček.

Deštný harmonizační zvukový šum, neboli zvuk dešťových kapek,  nás uvádí do hlubokých relaxačních, vibračních hladin alfa, théta a delta ( vyšší stavy vědomí ). Vibrační hladiny jsou pro mozek vysoce uvolňující. Tento stav kdy ustává proud, neboli tok myšlenek nás dostává  do hlubokého stavu klidu. Několik minut trvající šumění dešťových sloupů uvolňuje mysl natolik, že se ve vnitřním uchu převádějí zvukové vlny na elektrickou energii, která dobíjí buňky mozku. Přichází stav plného uvolnění. V lidském organismu probíhá spousta blahodárných procesů, díky kterým je obohacen mozek i celé lidské tělo. Uvolněním vnitřního stresu dochází k celkové regeneraci a harmonizaci. Mozek je uveden do stavu klidu, tzv. „hladiny alfa“, při kterém můžeme pocítit příjemný tok energie. Šumění dešťového sloupu zklidňuje mysl, a tím se tok myšlenek zpomaluje. V tomto případě dochází k uvolnění celého těla a současně dochází k přechodu do stavu hluboké relaxace a regenerace organizmu.


   Účinky deštných sloupů

– Posiluje imunitní systém, odbourává napětí a stres

– Vypíná hlavu a zklidňuje rozbouřené emoce, prohlubuje spánek

– Odbourává strach a navozuje stav klidu a harmonie

– Rozvíjí citlivost a soucit, srdeční čakru

– Rozvíjí vnímání a uvědomění si sebe sama

– Dodává vitalitu, energii a životní sílu

– Nabízí otevření se novým možnostem a inspiraci

– Vytváří pevný základ pro partnerské a přátelské vztahy

– Energeticky vyčistí prostor vašeho bytu

– Vnese do vašeho domova klid, harmonii, lásku a porozumění


Léčivé účinky jednotlivých druhů stromů

Možná, že vám při výběru vhodného sloupu a jeho dřeva pomůže tento popis léčivých účinků použitých stromů. Především však poslouchejte svůj vnitřní hlas a pocit při výběru. Který sloup, které dřevo vás přitahuje? 

Jasan – podporuje vůli, vnitřní připravenost a nezávislost. Posiluje tělo, rozptyluje obavy a mírní smutek.
Javor – tiší emoce, léčí nervozitu a nespavost. Posiluje otevřenost a poctivost. Přináší celkové zklidnění. 
Jilm – podporuje spolehlivost, pracovitost a tvůrčí sílu. Pomáhá překonávat strach a jít svou vlastní cestou. 
Ořech – vhodný ke zklidnění, celkové uvolnění a meditaci. Propojuje s vyšším já. Podporuje nezávislost a sebedůvěru. 
Bambus – Rozvíjí sílu, odvahu a průbojnost. Pomáhá jít cílevědomě za svým cílem a překonávat překážky života. 
Mahagon – Nazývaný dřevem králů a mořeplavců je luxusní dřevina pocházející ze Střední a Jižní Ameriky. Vyznačuje se vysokou odolností i proti vodě, trvanlivostí a estetikou. 
Zebrano – Luxusní exotická dřevina z Afriky, která svým vzhledem připomíná zebru. Je to jedinečná velmi tvrdá dřevina s nádherným vzhledem.


Deštné sloupové sety

Pro hluboký zážitek a profesionální zvukové lázně nabízím na objednávku speciálně laděné sety dvou, čtyř nebo šesti dešťových sloupů. Pro hloubkovou práci a regeneraci vejdete do světa pralesního deště a vodopádů měnících běžné vědomí do stavu meditace. 

O mojí práci Doporučuji