Spustit hudbu Vypnout hudbu

Protože moje praxe léčitele stále častěji ukazuje nejen v případech chronických problémů četnost nákazy infekcí Limeské boreliózy, rozhodl jsem se podrobněji zaměřit pozornost na způsoby léčení, které následné problémy a příčinu skutečně vyřeší. Nikomu nemohu slíbit vyléčení, neboť to má každý jen ve svých rukách, ale slibuji, že každému mohu cestu ke zdraví ukázat a do cíle ho dovést. Za 20 let specializace na boreliózu jsem k tomu nabyl vědění a zkušenosti, které ústí do stovek úspěšně vyléčených. Imunita a duševní přístup, jako u všech onemocnění, i zde hraje svoji velmi důležitou roli. Protože je však borelióza multi systémové onemocnění, které může napadat kterýkoliv orgán a předstírat jakýkoliv symptom, dokáže Borélie zkušeně mutovat a unikat i imunitnímu systému, který se snaží úměrně svojí kondici. Podívejme se tedy společně na možnosti a osvětleme celou problematiku této odolné a vytrvalé nákazy, která úspěšně školí a tranformuje celé lidstvo do lásky.

Původci a cesta přenosu

Jedná se o infekční onemocnění způsobené bakterií Borrelia burgdorferi, Borrelia garini a Borrelia afzelii. Tyto bakterie se řadí mezi spirochety, tedy bakterie, které mají spirálovitý tvar a pohybují se pomocí bičíků. Nejčastějším zdrojem nákazy jsou divoce žijící myšovití hlodavci, lesní zvěř, ptáci a nám dobře známá klíšťata, komáři a dokonce i mušky. Nákaza se může přenášet i na domácí mazlíčky psy, koně a skot. V našich podmínkách je hlavním přenašečem klíště obecné (Ixodes ricinus), které přenáší také klíšťovou encefalitidu. Lymská borelióza je nejčastější onemocnění přenášené klíšťaty a komáry na našem území. Infikovaná mohou být všechna stádia klíšťat. V posledních letech dochází stále častěji k přenosu také bodavým hmyzem, zvláště komáry a mravenci. V průběhu sání klíštěte se dostávají borelie ze střev klíšťat do jejich slinných žláz a posléze do krve člověka. Riziko vzniku infekce je však závislá na době přisátí, kde platí, že čím déle je klíště přisáté, tím je riziko vyšší. Nákaza se dokonce může přenášet i z těhotné infikované matky na její plod.
Onemocnění bylo poprvé zaznamenáno ve městě Old Lyme v americkém Connecticutu a od názvu tohoto místa je také odvozený název infekce. Toto krásné městečko asi se sedmi tisíci obyvateli s krásně bílými dřevěnými domy a kostely zažilo roku 1975 jakousi divnou epidemii artritidy. Bylo divné, že onemocněla také spousta dětí, přestože artritidou přece trpí obvykle starší lidé. Navíc k nákaze došlo na jaře, zatímco kosti a klouby bolí především na podzim, když je chladno a vlhko. Pozorovatelům neušlo, že předzvěstí nákazy byla rudá šířící se skvrna, která vznikla po vpichu klíštěte. Na tomto místě a od té doby se začalo hovořit o Lymské nemoci.
V naší republice se pohybuje zamoření boreliemi v jednotlivých oblastech mezi 5 až 30%. Počet případů nákazy se každý rok neustále zvyšuje a průběh choroby se navíc stává komplikovanějším. Dokonce se prodlužuje sezóna výskytu klíšťat a jejich rozmístění v jednotlivých teritoriích. Dříve se jednalo pouze o letní sezónní záležitost, dnes je rozšířeno na období 9 měsíců, tedy od jara do podzimu. Klíšťata se adaptují a dostávají se také do vyšších poloh, kde se dříve téměř nevyskytovala. V loňském roce bylo na území naší republiky evidováno přes 4700 onemocnění lymskou boreliózou. Na celém světě již Boreliózou onemocnělo 15% obyvatel, z toho ve střední Evropě 21%.

Prevence

Tou nejjednodušší a prvotní prevencí před nákazou je použití vitaminu B před vlastní návštěvou lesa, nebo místa, kde je zamoření klíštětem pravděpodobné. Použije se třeba B-komplex, nebo pivovarské kvasnice, a to předešlý den večer a následné ráno před akcí. Tělo po použití tohoto vitaminu vylučuje prostřednictvím pokožky specifickou pachovou stopu, kterou klíště odpuzuje a brání mu v přisátí. Můžeme také použít účinný přírodní repelent proti klíšťatům, jehož návod na výrobu níže uvádím. Je několik éterických olejů, které klíšťata odpuzují. Indiáni používají, hřebíček, cedr, kajeput, či mátu peprnou, které se potírají na nohy než vyjdete do přírody. Můžete použít celou řadu repelentních prostředků a v průběhu času postřik opakovat. Doporučuji spíše ty ekologicky cílené založené na použití čistých éterických olejů, které jsou už také k dostání. Jako jednoduché a účinné řešení se nabízí přírodní spray Tick-a-Tack od firmy Energy. Dále je účinné nošení vhodného oděvu s dlouhými a těsnými nohavicemi a rukávy. Doporučuji především hladké materiály jako šusťákové větrovky na kterých se klíště těžko zachytává a nemůže nimi proniknout. Opakem, tedy nejnevhodnějším materiálem jsou vlněné oděvy z pleteniny. Může být prospěšné používat spíše světlé barvy, které sice klíště nijak neodpuzuje, ale je na nich klíště pro vás viditelnější.
Po návratu domů je důležitá okamžitá důkladná prohlídka celého těla, zvláště chráněných míst ochlupením. Je důležité včasné odstranění klíštěte, protože k přenosu nákazy dochází intenzivně až po 36 hodinách sání klíštěte. Podle amerických studií nenastává do 12 hodin od přisátí žádné nebezpečí, po 24 hodinách se zvyšuje pravděpodobnost nákazy na 30% a po 48 až 72 hodinách stoupá až na 100%.  

Přírodní repelent proti klíšťatům

První, jednoduchou a velmi účinnou variantou je Produkt Tick-a-Tack od firmy Energy. Jedná se o čistě přírodní směs silic, kterou můžete aplikovat přímo na tělo, velmi příjemně voní a výborně působí proto klíšťatům, komárům, ovádům a všemu otravnému a dotírajícímu hmyzu. Jeho cena je 315 Kč a mohu vám ho zaslat s ostatními preparáty na léčení boreliózy. A také zde nabízím jeden repelent léty vyzkoušený, účinný a navíc si ho můžete vyrobit lehce sami. Návod zde. Svařte v konvici litr čisté vody (měkká je lepší). Vodu odstavte a přisypte do ní hrst levandulové nati a rozmarýnu. Nechejte pod pokličkou vylouhovat až do vychladnutí nálevu. Sceďte, přidejte menší lžíci vinného octa a dobře zamíchejte. Vzniklý repelent můžete nalít do jakékoliv vhodné lahvičky s rozprašovačem, kterým ho budete rozstřikovat na své tělo, ošacení, či své čtyřnohé mazlíčky. Repelent skladujte v ledničce. Jeho účinnost zde potrvá asi měsíc, než vyprchají silice, které tento i jiný hmyz jako třeba komár zrovna nemusí. Můžete ho tedy použít jako širokospektrální odpuzovač jakéhokoliv dotěrného hmyzu. Bohužel však příliš nezabírá na zlobivé manželky, manžele a zloděje. Na ty použijte raději lásku a pozitivní myšlení.

Odstranění klíštěte

Na klíště nikdy nesaháme holýma rukama a už vůbec ho nemačkáme. Ideální je použití jednorázových chirurgických rukavic. K odstranění klíštěte se  používá zásadně tenká pinzeta.
Úplně první krok je použití dezinfekčního přípravku, nejlépe na bázi jódu, tedy jodovou tinkturu, která je na klíště nejúčinnější. Přípravky na bázi jódu nechejte působit po dobu až jedné hodiny. V lékárnách je možné zakoupit přípravek Ixoderm, který ihned po nanesení klíště paralyzuje a zabrání tak obranné reakci klíštěte, tedy vyvrhnutí vlastních útrob do těla hostitele. Pokud není 
Ixoderm nebo jodová tinktura k dispozici, pak můžete také použít bioinformační preparát Drags Imun. Je naprosto nevhodné používat různé masti, vazelíny a oleje, které klíště dusí a tím uvolňují více sekretů do naší krve. Takto nevhodně se používal dokonce i lak na nehty nebo plamen zápalky. K většině infekcí dochází právě nevhodnými pokusy o vytáhnutí klíštěte. Je prospěšnější, když se klíště samo pustí, než se ho snažit zabít a pak se sevřenými klepety ho chtít odstranit. Po hodině působení dezinfekce se klíště uchopí tenkou pinzetou za hlavičku co nejblíže ke kůži a odstraní se velice jemným a plynulým tahem nahoru. Klíšťata se do kůže nikdy nezašroubovávají, ale zapíchnou se. Jakékoliv šroubování je tedy nevhodné a dochází u něho k deformaci klíštěte a utržení kusadel, která i s infekcí zůstávají v kůži. Nepoužívejte žádné hrubé kleštičky, které klíště zmáčknou a vyprázdní tak obsah jeho střeva do místa vpichu. Po odstranění místo vpichu ještě jednou, nebo dvakrát dezinfikujeme jódovým preparátem. K dezinfekci můžete použít také nějaký éterický olej jako například Tea Tree, nebo Kajeputový olej. Pokud chcete, můžete k závěrečnému ošetření použít slabou vrstvu masti na jódové bázi a ranku přelepte náplastí.
Pokud by došlo k odtržení kusadel, nebo hlavičky klíštěte, pak místo dezinfikujeme a k odstranění zbývající části použijeme sterilní injekční jehlu z lékárny, spíše širšího průměru (růžová). Jejím velmi ostrým a kruhově dutým hrotem lehce vykrojíme zbylou část klíštěte. Poté ještě tři dny pokračujte v místní aplikaci Drags Imunu nejméně třikrát denně.
Stále pamatujte na to, že čím dříve bude klíště z těla odstraněno, tím menší bude pravděpodobnost nákazy, nezávisle na tom, zda je infikované či ne. Při odstranění klíštěte do 24 hodin je jistota, že k nákaze nemohlo dojít. Velká pravděpodobnost až jistota, že infikované klíště nás nakazilo je po 36 hodinách od přisátí. 

Tři stádia boreliózy se svými projevy

V české republice se vyskytuje několik kmenů boreliových bakterií a každý z nich může vyvolat jiné příznaky. Každý kmen také jinak reaguje na antibiotickou léčbu. Inkubační doba infekce je asi 7-14 dní, během nichž se mohou a také nemusí objevit prvotní příznaky nákazy.
1.stadium – rozmezí 3 dny až 30 dnů po přisátí klíštěte
Tato nejčastější klinická forma má typické kožní projevy ve formě nebolestivé červené prstencové skvrny v místě přisátí. Postupně se zvětšuje a rozšiřuje od místa vpichu (více jak 5 cm), rudne a v centru často vybledne. Mnozí lékaři toto znamení považují za nejdůležitější diagnostický znak. Někteří ho však nemají. Červený kruh se považuje za známku dobře fungujícího imunitního systému. Může se projevit horečka, projevy jako při chřipce, či nachlazení, třesavka a únava. Postupně naroste napětí v zádech, únava a oteklé lymfatické uzliny. Často se projeví bolest svalů a kloubů, bolesti hlavy a šíje, mravenčení. I bez léčby zmizí během několika týdnů.
2.stadium – za několik týdnů až měsíců
Nejčastěji se projeví zánětlivá onemocnění nervové soustavy, zánět mozkových blan, zánět nervů, obrna hlavových nervů. Projevuje se postižení srdečního svalu, poruchy srdečního rytmu, postižení kloubů nárazovými stěhovavými bolestmi a postižení očí jako záněty spojivek, sítnice a rohovky. Bolesti svalů, zubů, třes a cukání nebo obličejová obrna.
3.stadium – projev za 6 až 15 měsíců
Projevuje se již chronickými změnami a postižením především kůže, kloubů a nervového systému. Tady se borélie jako dokonalý napodobitel nesprávně diagnostikuje třeba jako roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, syfilis, Alzheimerova choroba, dráždivý tračník, sklerodermie aj. Navíc se přidávají a narůstají psychické problémy a chronická únava vedoucí až k pracovní neschopnosti.

Vypovídající hodnota testů ke zjištění boreliózy

Praxe ukazuje, že u málokteré nemoci se lékaři tak často mýlí. Zpravidla bývá borelióza nepoznána a kousnutí klíštětem bývá často bez následků i když je klíště nakažené. Zdravý imunitní systém se dokáže hned v raném stádiu s nákazou vypořádat. Když přece jen dojde k nákaze, pak se rudá kruhová skvrna šíří po těle odstředivě od místa vpichu a za pár dní zase zmizí. Toto zarudnutí je nejdůležitější diagnostické znamení nákazy spirochetami. Nemusí se však vždy objevit. Následné stovky různě se projevujících symptomů si pak může lékař špatně vyložit. Borelióza je totiž mistrem přetvářky a dokáže napodobit téměř jakoukoliv nemoc. Může vyvolat bolesti a nemoci hlavy, svalů, šlach, kloubů, potíže s očima, hučení v uších, únavu a necitlivost končetin, horečku, ochrnutí obličejových svalů, poruchy srdečního rytmu a vegetativního nervového systému, strnulý krk, bolesti na hrudi, žaludku a střev. Může docházet k poruchám paměti, psychickým poruchám, depresi, strachu a útočnosti. Těžko se potom lékař vyzná ve skutečné příčině. Nesprávná diagnóza však vede k nesprávnému léčení a k dalším komplikacím. Například pacient s bolestmi kloubů pak dostane kortizon proti bolesti nebo na zánět. Ten potlačí imunitu a posílí borélie, které se projeví novými vedlejšími účinky jako zeslábnutím svalů a kostí, poruchami látkové výměny, zvýšeným tlakem, trombózami, poruchami spánku, menstruačního cyklu, nebo roztroušenou sklerózou.
Pokud se u pacienta ukáže putující zarudnutí, pak nechá zkušený lékař udělat test krevního séra. Často nejprve test EIA (enzymová imunoanalýza). Pokud je tato analýza pozitivní, pokračuje s citlivějším testem Western blot. Pokud se neprokážou protilátky, pak je pacient léčen klasicky dle symptomů. Jeli test pozitivní, bere pacient pár týdnů antibiotika. Někteří berou antibiotika celé měsíce a výsledek je asi tak účinný jako střílením kanonem na vrabce. Stav se téměř vždy zpravidla zhoršuje. Je to proto, že mnozí lékaři věří ve spolehlivost výhradně svých testů. Avšak při ověřování testů vyšla najevo jejich nespolehlivost. Ověřovalo se v 516 laboratořích po celém světě. Celých 55% výsledků bylo nesprávných. Takže nakažení byli testováni jako nenakažení a nenakažení jako nakažení. Nepřesnost testů je tak vysoká proto, že většina z nich je založena na odezvě imunitního systému na daný patogen. Jestliže se však Borélie pod vlivem dobré imunity či především užíváním ATB už zapouzdřily, pak nebudou v krvi žádné protilátky a přesto je tělo plné nákazy usídlené v ložiskách, kde zmutuje a čeká na oslabení organizmu, aby mohla opět vyrukovat a škodit. Na testy se tedy nedá spolehnout a bylo by lepší, kdyby si lékař hodil mincí, nebo se jednoduše zeptal pacienta jak se cítí a naslouchal.

Psychosomatická, nebo-li duchovní příčina onemocnění boreliózou

Jistě se shodneme na tom, že je mnohem jednodušší zapracovat na sobě s narovnáním nějakého pokřiveného postoje v životě, než odstraňovat stále se opakující infekce, či jiné zdravotní problémy, které nám k jejich zviditelnění slouží. Netvrdím, že je to vždy lehké, ale rozhodně velmi účinné. Proto přináším jako léčitel nutný duchovní pohled tak, jak ho vnímám k vašemu zamyšlení a nápravě. Znáte to nemoudré přísloví oko za oko, zub za zub? Ano, právě tady je souvislost. Celý svět je zaměřený na hledání a zneškodnění něčeho negativního a tím pádem škodlivého. Zapomínáme však na to, že pokud má být ve fyzickém světě zachována harmonie, pak musí existovat rovnováha jin i jang. Ve světě duality a prikladů se učíme prostřednictvím přijetí svého stínu stoupat do jednoty a síly zdroje. Ne všechno dobré je vždy jen užitečné a ne vše negativní je vždy špatné. Vesmír a život nás učí porozumět hlubším souvislostem a vidět hlubokou souhru a spolupráci těchto dvou polarit. Silně se ji učíme třeba ve vztahu muže a ženy.
Pokud tedy například člověk stále hodnotí a odsuzuje druhé, pokud vidí chování a jednání druhých jako špatné, stále soudí lidi a věci, které mu nepřísluší hodnotit, pak přeneseně píchá a bodá do svobody druhých. A pak také ho píchne nějaké to klíště, či komár. Potřebuje si v lásce odpustit svoje chyby, aby neprojektoval svoji vinu do druhých. Jinak řečeno, duchovní příčinou boreliózy může být třeba zloba na zisky druhých lidí, kteří si chtějí ať už vědomě, či nevědomě přivlastnit něco, co jim nepatří. Všeobecně, čím bude silnější přání nic nedat a raději zničit než darovat, tím ničivější průběh bude borelióza mít. Vesmír a dokonalost Božího díla má neuvěřitelně moudré nástroje v podobě skupinových duší bakterií, které umí poukazovat na naši otupělost a necitlivost. Bakterie si umí vytvořit imunitu na antibiotika. Dokonce k překvapení amerických vědců přispěla opakovaná zkušenost, kdy si bakterie dokázaly vybudovat imunitu a zmutovat ještě dříve, než se dostaly do styku s novým antibiotikem určeným proti nim. Mají tedy svoje vědomí, které reaguje a je s vesmírným vědomím a člověkem propojené.
Borelióza je vážné zánětlivé onemocnění, které pomáhá narovnat vážné pokřivení postojů proti lásce a hojnosti. Učí nás rozvinout intuici, citlivost a cit pro naše životní prostředí. Boreliózu dokáže zastavit a vyléčit jen láska, se kterou se naučíme přistupovat k sobě a k druhým. Předpokladem vyléčení je nalézt smysl života a prostřednictvím rozvíjení svého srdce vejít do hlubšího propojení se svojí Božskou podstatou, kterou by naše ego nejraději vyčlenilo. To je cesta rozvíjení lásky k sobě, která umí zabezpečit rovnováhu mezi braním a dáváním. Nalézt a naplnit své poslání však není vždy jednoduché. Musíme se zbavit mylných představ, iluzí a zaslepení, že smyslem života je práce a honba za penězi a úspěchem ve vnějším fyzickém světě. Konzum a povrchní zábava nás zaslepuje a rozežírá zevnitř. Když je člověk obklopen neláskou, bezduchou spotřebou a nesmyslností života, pak po depresích přichází na pomoc spasitelka nemoc. Ta nás nutí jít hlouběji ke svým kořenům a nalézt tam to věčně zářivé slunce v našem srdci a duši. Nalézt a žít smysl svojí životní cesty. V tomto pohledu je pak nemoc pomocníkem ke skutečnému léčení a vyléčení. Boreliózu je tedy nutno chápat jako výzvu naší duše, která se chce opět vrátit ke své Božské podstatě a lásce. Stává se někdy náročným učitelem a jindy duchovním průvodcem. Cestou k vyléčení boreliózy na duchovní úrovni je láska, tolerance, laskavost, shovívavost a přání toho nejlepšího sobě i druhým. Učit se více přijímat a milovat sebe. Přizvat do svého života svoji duchovní podstatu, moc a sílu, která nás cestou vzestupu, očisty vědomí a životních postojů povede. Co když je velkým úkolem celé entity borelií udělat z člověka vnímavou a citlivou bytost? Na fyzické úrovni pak s pomocí tinktury Štětky soukenické, či jiných přírodních preparátů dojde k rychlému a konečnému odeznění všech příčin i následků nemoci. Jen se dobře podívejte na ty, kteří boreliózou prošli, vyléčili se a jak se vnitřně změnili. Jak dlouho jim to trvalo, čím vším museli projít, co vše museli opustit a co nového do života začlenit? Toto božské kouzlení vidím denně ve svojí praxi léčitele na svých sezeních a terapiích. Při jakékoliv nemoci naše tělo projevuje jen následné symptomy nemoci. Nemocná je však vždy a především naše mysl, která potřebuje uzdravit do lásky. Učíme se myslet a tedy tvořit v lásce. V lásce k sobě, ke všemu. Vyléčit se znamená jít k vyššímu uvědomění si svojí vesmírné podstaty jako nesmírně důležité části celku. A to si přece všichni přejeme. Opět se sjednotit s láskou a být v míru. 

Léčení boreliózy

Léčení boreliózy je třeba zahájit co nejdříve. Pokud není odhalena, tak při slabé imunitě přechází do chronické fáze, při které dochází k postižení jednotlivých orgánů, zvláště kloubů, nervů, mozku, trávicích orgánů, očí, kůže či srdce. Postižení a symptomy se mohou projevit naprosto kdekoliv, neboť spirochety jsou nesmírně vyvinuté a neznají překážek, jak se dostat kdekoliv, už v horizontu několika dnů. Nemoc není sice smrtelná, nicméně její projevy jsou urputné a mohou postiženého dovést do stavu pracovní neschopnosti a invalidního důchodu. Účinná očkovací vakcína v současné době neexistuje. Základem oficiální medicíny je léčba tetracyklinovými antibiotiky. Nepovzbudivou pravdou však je, že antibiotika zabírají pouze v raných stádiích nemoci a s nejistými výsledky. Praxe ukazuje, že opakované přeléčení pomocí antibiotik je často neúčinné a vede k dalšímu oslabování imunitního systému. Odborník na boreliózu MUDr.D. Klinghardt říká, že nováček při léčení boreliózy se pozná dle toho, jak tvrdošíjně předepisuje antibiotika. Při dlouhodobém používání antibiotik dochází k vážným a trvalým vedlejším účinkům a následkům projevujícím se především selháváním ledvin, (první ledvinové projevy šelesty v uších) oslabením imunitního systému a střevního traktu.
Proto doporučuji mnohem šetrnější alternativu léčení prostřednictvím darů přírody, která vykazuje mnohem lepší účinnost bez dalšího zatěžování orgánů těla. Bylina, která má velkou schopnost působit proti infekci borélií, se jmenuje Štětka soukenická (dipsacus sativus). Moje vlastní tinktura z této byliny vyrobená správnými postupy s moudrostí a láskou, případně v kombinaci s mocným energetickým léčením na dálku, které provádím po 14 dnech jsou v léčbě velmi úspěšné a nákazu ve většině případů vyřeší. Kořen byliny Štětky soukenické na výrobu tinktury sbírám šamanským způsobem na ekologicky čistých místech (Čechy, Morava, Slovensko), v době největší síly kořene. Je zpracován s nejvyšší kvalitou všech použitých surovin šamanským způsobem, který zaručuje žádaný výsledek pro léčení. K maceraci je použitý velejemný kvasný líh a k ředění na výslednou lihovitost 14% je použitá Pí-voda, která svojí informační čistotou a bioenergií umocňuje kvalitu výsledného produktu. Jedná se o moji čistě ruční výrobu v harmonickém meditativním naladění se záměrem léčení. Celý proces výroby je doprovázený frekvenčním působením speciálních vibrací křišťálových mís. Výsledný produkt je navíc energeticky a informačně aktivovaný pro posílení širokospektrálních léčivých účinků a ochranu před různým zářením a nežádoucími vnějšími vlivy. Zmíněný přístup povyšuje tuto tinkturu štětky, která je fyzickým nosičem na světelný léčebný poklad sloužící všem a uzdravující vše, co už může uzdraveno být. To také bylo a je mým vnitřním přáním od zrodu této tinktury v roce 2014, které se neustále mnoha spokojenými uzdraveními nejen z Boreliózy potvrzuje. Tinkturu Štětky soukenické a jiné produkty vám mohu na základě níže uvedené objednávky zaslat poštou.
Při podezření na klíšťovou encefalitidu je jako u běžných virových onemocnění dobré podpořit uzdravení pomocí přírodní cesty. Tedy přirozený pohyb na slunci a vzduchu, zdravá strava s dostatkem ovoce, zeleniny a vitamínu C, nepřekyselovat organizmus sladkostmi a především pozitivně myslet. To nejmenší, co můžete udělat je používat česnek, cibuli, křen a bylinné čaje. Výborný je bezový čaj z květů, či šťáva z plodů, řebříčkový, kopřivový, třezalkový čaj, čaj ze zlatobýlu nebo meduňky citronové. Vřele doporučuji prostudovat a začlenit kroky z „Desatera pro uzdravení z nemoci,“ které jsem ku pomoci všem sepsal.
Energetické léčení na dálku
V případě, že máte již dlouhodobé, či vážnější zdravotní problémy, nebo není léčba Boreliózy níže uvedenými preparáty z jakýchkoliv důvodů dostatečně účinná, pak doporučuji a nabízím velmi mocné Energetické léčení na dálku. Ve většině případů při kombinaci energetického léčení s tinkturou štětky soukenické dochází k vyléčení. Pokud nejste úspěšní, pak trvá příčina na rovině nemocné mysli a životních postojů. Pak doporučuji si u mě domluvit osobní konzultaci s nahlédnutím všech souvislostí vedoucích k uvědomění a stanovením nejlepšího postupu léčby. Společně s náhledem na vaši individuální psychosomatickou příčinu onemocnění, s převzetím zodpovědnosti za svůj stav a s uvědoměním souvislostí k jejich narovnání je pak léčba vždy účinná a vyléčení trvalé.

Štětka Soukenická detail rostliny     Štětka Soukenická     Štětka soukenická kořen

Štětka soukenická – bylina která léčí Lymeskou boreliózu

Bylina se sbírá na podzim v prvním roce života, ještě než jde do květu. Sbírá se kořen, který se po rozdrcení maceruje v lihu. Tinktura štětky soukenické s úspěchem léčí především obávanou boreliózu. Má močopudné účinky a proto velmi dobře léčí kloubní a ledvinové problémy, revmatizmus, lupénku nebo trávicí problémy, zvláště pak žaludeční a dvanácterníkové vředy. Také velmi často úspěšně zabírá na stále častější nákazu Chlamydií, chrání životní energii a čistí lymfatický systém. Její hořký kořen podporuje trávení, močení a pocení, čímž pomáhá čistit organizmus. Vyčistí vaši krev, nebo kožní vyrážky a akné. Ve formě obkladů je blahodárná na pokožku, prsní bradavky při kojení, či trhlinky na konečníku. Podporuje hojení a očistu kostí a prostřednictvím klyzmat se úspěšně užívá při rakovině trávicího ústrojí. Vše o nejúčinnější bylině Štětce soukenické na léčení Boreliózy najdete zde. Štětka soukenická je léta vyzkoušená řadou odborníků z oblasti přírodní medicíny. Mohu vyzvednout důležitou osobnost Wolf-Dieter Storla, který je světoznámý znalec působení bylin a šaman komunikující s říší rostlin, který tuto bylinu, stejně jako já, z četných zkušeností také doporučuje. Jeho knihy: „Přírodní léčba boreliózy,“ nebo „Čarovná moc rostlin.“
Ještě bych zde rád nastínil jeden důležitý pohled na nemoc jako takovou. Jestliže dojde k uvědomění si příčin zdravotního problému na psychické úrovni, ke kterým každého klienta v terapii vedu, duševní rovina je prostřednictvím energetického léčení zharmonizovaná a přesto potíže setrvávají, pak je nutné se podívat na přetrvávající příčiny na fyzické úrovni. Myslím tím zatížení fyzického těla nežádoucími organizmy, které již posloužili duši k narovnání životních postojů a už mohou odejít. Na úrovni parazitárních zatížení (plísně, viry a bakterie, červi) je pak někdy nutné k jejich odstranění použít více fyzičtější techniky. Níže uvedené bylinné preparáty jsou první a nejjednodušší nástroje pro správné nasměrování imunitního systému k likvidaci patogenu.
Pro ty, kteří mají rádi technologie, doporučuji frekvenční terapii. To co někdy antibiotika dělají několik dnů či týdnů, se zvládne pomocí frekvenčního generátoru Zapperu během pár hodin. Například Borelióza, kterou má v dnešní době více jak 40% obyvatel, se dá značně eliminovat během dvou hodin a při opakování úplně odstranit. Léčba boreliózy antibiotiky často trvá několik týdnů, či měsíců a mnohdy nezdaří. Proto tam, kde nezaberou preparáty, doporučuji aplikovat moje energetické léčení na dálku, nebo osobní konzultaci a vedení pro celkové pozvednutí života do radosti a naplnění.


Objednávka tinktury Štětky soukenické na boreliózu

Kořen byliny Štětky soukenické na výrobu tinktury sbírám šamanským způsobem na ekologicky čistých místech (Čechy, Morava, Slovensko), v době největší síly kořene. Je zpracován s nejvyšší kvalitou všech použitých surovin šamanským způsobem, který zaručuje žádaný výsledek pro léčení. K maceraci je použitý velejemný kvasný líh a k ředění na výslednou lihovitost 14% je použitá Pí-voda, která svojí informační čistotou a bioenergií umocňuje kvalitu výsledného produktu. Jedná se o moji čistě ruční výrobu v harmonickém meditativním naladění se záměrem léčení. Celý proces výroby je doprovázený frekvenčním působením speciálních vibrací křišťálových mís. Výsledný produkt je navíc energeticky a informačně aktivovaný pro posílení širokospektrálních léčivých účinků a ochranu před různým zářením a nežádoucími vnějšími vlivy. Zmíněný přístup povyšuje tuto tinkturu štětky, která je fyzickým nosičem na světelný léčebný poklad sloužící všem a uzdravující vše, co už může uzdraveno být. To také bylo a je mým vnitřním přáním od zrodu této tinktury v roce 2014, které se neustále mnoha spokojenými uzdraveními nejen z Boreliózy potvrzuje.

Jak udělat objednávku tinktury
Objednávku tinktury prosím pište na můj email: breetabatek@seznam.cz Šablona k objednávce je uvedena níže. Do písemné objednávky uveďte počet skleniček, nebo kúr, celé jméno, svoji kompletní adresu, nebo přesnou adresu Balíkovny a váš telefon. Při volbě doručení s předchozí platbou vám zašlu vyúčtování s celkovou částkou a číslo účtu k platbě. S odesláním balíčku obdržíte informační e-mail s informacemi o způsobu užití a individuálním dávkováním pro vás.
Osobní odběr
Při vyzvednutí vaší objednávky osobně zaplatíte pouze částku za tinkturu. Zboží je možno vyzvednout po předchozí domluvě času v Praze na mojí adrese: Břetislav Bátěk, Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice. Pro domluvu předání volejte na tel. 776 112 362 v čase mezi 16 – 17 hodinou.

Ceník a možnosti zaslání tinktury
Jedna kůra obsahuje dvě skleničky 55ml – 460Kč (1 sklenička za 230Kč)
Vyberte a napište způsob dopravy  
• Českou poštou doporučenou dobírkou na adresu: 630 Kč
• Do Balíkovny dobírkou: 570 Kč
• Do Balíkovny s předchozí platbou na můj účet: 550 Kč
• Přes Balíkovnu na vaši adresu dobírkou: 600 Kč
• Přes Balíkovnou na vaši adresu s předchozí platbou na účet: 580 Kč

Šablonu objednávky vyplňte a pošlete na můj email
Váš vybraný způsob dopravy:
Jméno a příjmení:
Adresa bydliště nebo Balíkovny:
Poštovní směrovací číslo:
Telefon:


Další doporučené preparáty k léčbě boreliózy

Štětka soukenická (1x kúra tinktury obsahuje 2 skleničky 50ml za 460 Kč) Kořen byliny Štětky soukenické na výrobu tinktury sbírám šamanským způsobem na ekologicky čistých místech, v době největší síly kořene. Je zpracován s nejvyšší kvalitou všech použitých surovin šamanským způsobem, který zaručuje žádaný výsledek pro léčení Tuto tinkturu štětky soukenické vřele doporučuji, neboť je jednou z nejúčinnějších zbraní na boreliózu a zde ji můžete objednat. Více informací

Coriolus (kapsle 690Kč) V terapeutické praxi je Coriolus nejsilnějším bojovníkem s širokým spektrem všemožných parazitů a patogenů. Dokáže velmi úspěšně likvidovat bakterie, viry, parazity, plísně, chlamydie, kvasinky, chlamídie, borelie, koky nebo rakovinové buňky. Více informací

Hericium (kapsle 690Kč) Pomáhá ničit spirochety v mozku při léčbě Boreliózy, regeneruje mozek po mrtvici, pomáhá při demenci a Alzheimerově chorobě, zlepšuje procesy při skleróze multiplex, zpomaluje růst tumorů, hojí rány při cukrovce, regeneruje záněty a má silné antioxidační účinky. Více informací

Reishi (kapsle 690 Kč) Má výborné protizánětlivé účinky, posiluje imunitu, mentální a celkově zdravotní stav. Zvláště vhodný na nespavost, úskosti, únavu, stres, virové a bakteríální nákyzy. Regeneruje játra, posiluje srdce, žaludek, plíce, mozek, ledviny, pohybový aparát aj. Více informací

Drags Imun (kapky 649 Kč) Skvěle řeší většinu virových, bakteriálních, parazitických a zánětlivých onemocnění, jakožto všechny reakce na hmyzí kousnutí a kožní problémy. Hojí a regeneruje všechny větší i menší rány a záněty, afty, vaninální infekce i hemoroidy. Regeneruje, posiluje imunitu a obranyschopnost. Nejuniverzálnější prostředek první pomoci, který nahradí celou lékárničku. Více informací

Cistus complex (kapky 571 Kč) Je účinný především proti virům a bakteriím, plísním a chlamydiím. Je velký pomocník zvláště u  léčení mutujících bakteriálních nákaz. Brání vzniku zánětů, zvláště horních cest dýchacích a zvyšuje obranyschopnost celého organizmu. Působí jako přírodní antioxidant a chrání tkáně při infekcích před poškozením a odpadními toxiny.

Lichořeřišnice větší (kapky 295 Kč)  Přírodní antibiotikum působící proti všem kmenům stafylokoka a streptokokům. Včetně salmonely, escherischia coli, či proteus vulgaris. Je vhodná při horečnatých stavech a nebo při zánětech močového měchýře, močovodů prostaty a ledvin. Při angíně, nachlazení, rýmě, kandid´óze, mykózách, nebo zanícených mandlích. 

Kočičí dráp (Uncaria tomentosa, bylinný čaj vysoké kvality 176 Kč) Stimuluje tvorbu bílých krvinek a tím posiluje přirozenou obranyschopnost, tlumí záněty, usmrcuje parazity, vylučuje jedy, léčí bolesti kloubů, kostí a revma. V testech byly prokázané účinky při rakovině, AIDS, artritidě a lymské borelióze.

Koloidní stříbro 20ppm (500 ml, 380 Kč) Jeden z nejdokonalejších a nejsilnějších imunostimulantů, který podporuje růst a množení T-buněk, které jsou součástí imunitního systému. V krevním oběhu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Více informací

Vitamín C 100% čistý (180 ks kapslí 250Kč, 330g prášku 330 Kč) Nejčistější kvalita přírodního vitamínu C ve vyšších dávkách je významným činitelem při regeneraci celého organizmu. Velmi účinný antioxidant, chrání molekuly a tkáně před oxidačním stresem, podporuje vstřebávání minerálů a detoxikaci, likviduje toxiny. Více informací

Tick-a-Tack (spray 50ml, 315 Kč) Čistě přírodní směs silic od firmy Energy, kterou můžete aplikovat přímo na tělo, velmi příjemně voní a výborně působí proto klíšťatům, komárům, ovádům a všemu otravnému a dotírajícímu hmyzu. Skvělá a příjemná  ochrana na cesty do přírody.

Jako další podporu k regeneraci následků Boreliózy vám mohu nabídnout tyto bioinformační preparáty.

Imunosan (kapsle 675 Kč) Je ideální kombinací nejúčinnějších přírodních látek, které podpoří celkově specifickou i nespecifickou obranyschopnost organizmu, dodá životní energii a zlepší fyzickou i psychickou kondici.

Regalen (kapky 589 Kč) Pro podporu, očistu a regeneraci jaterních funkcí, které jsou téměř vždy oslabené. Odstraňuje jedy a obnovuje trávicí pochody a zrak. Vhodný také při vyčerpanosti, únavě a detoxikaci související s infekcí.

Korolen (kapky 589 Kč) Při neurologických a psychických projevech, při cévních, srdečních a mozkových problémech. Celkově regeneruje a posiluje hormonální systém, všechny orgánové okruhy se zaměřením na srdeční okruh, krvetvorbu, cévy, mozek a celkové prokrvení těla.

Renol (kapky 589 Kč) Při bolestech a otocích kloubů a páteře, při urologických a prostatických problémech. Regeneruje všechny klouby, celý pohybový aparát, kůži, vlasy, uši a lymfatický systém.

Stimaral (kapky 497 Kč) Vhodný při vyčerpání, únavě, poruchách sluchu a zraku. Celkově tonizuje a harmonizuje organizmus. Vhodný při psychických projevech neurózy, úzkosti, depresí a nespavosti.

Cytosan (kapsle 1013 Kč) Vynikající pro celkovou a dokonalou detoxikaci organizmu až na úrovni buněk, která přirozeně podpoří regenerační procesy v těle při jakémkoliv onemocnění. Regeneruje a omlazuje celý organizmus a jeho energetický systém. Více informací 

Z ostatních gemo-terapeutických prostředků, které mají příznivý vliv na léčení lymské boreliózy a které nenabízím k prodeji mohu jmenovat Topol černý, který je vhodný při kloubním revmatizmu a výborně podporuje vylučování kyseliny močové, která způsobuje otoky a bolesti.  Tinktura Černý rybíz-borovice-réva, která prostřednictvím doplnění enzymů a stopových prvků zvyšuje obranyschopnost a posiluje organizmus a centrální nervovou soustavu. 

Všechny ostatní přírodní a ověřené produky na různé problémy naleznete v nabídce produktů zde.


Informace k objednávce preparátů

Jak udělat objednávku vybraných preparátů
Objednávku prosím pište na můj email: breetabatek@seznam.cz Šablona k vypsání objednávky je uvedena níže. Do písemné objednávky uveďte název produktů a počet kusů, celé jméno, svoji adresu, nebo přesnou adresu Balíkovny a svůj telefon. Při volbě doručení s předchozí platbou vám zašlu vyúčtování s celkovou částkou a číslo účtu k platbě. S odesláním balíčku obdržíte informační e-mail s informacemi o způsobu užití a individuálním dávkováním pro vás.
Osobní odběr
Při vyzvednutí vaší objednávky osobně zaplatíte pouze částku za produkty. Zboží je možno vyzvednout po předchozí domluvě termínu v Praze na mojí adrese: Břetislav Bátěk, Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice. Pro domluvu předání volejte na tel. 776 112 362 v čase mezi 16 – 17 hodinou.

Vyberte a napište způsobu dopravy: 
• Českou poštou doporučenou dobírkou na adresu: 150 – 230 Kč
• Do Balíkovny dobírkou: 110 Kč
• Do Balíkovny s předchozí platbou na můj účet: 90 Kč
• Přes Balíkovnu na vaši adresu dobírkou: 140 Kč
• Přes Balíkovnou na vaši adresu s předchozí platbou na účet: 120 Kč

Šablonu objednávky vyplňte a pošlete na můj email
Váš vybraný způsob dopravy:
Název preparátu a počet kusů:
Jméno a příjmení:
Adresa vašeho bydliště nebo adresa Balíkovny:
Poštovní směrovací číslo:
Telefon:


Bylina štětka soukenickáTinktura štětka soukenická - lesní

Autorkou ilustrace ducha byliny štětky soukenické je bylinářka, malířka a ilustrátorka Magdaléna Dobromila Staňková.
Tato milá a moudrá žena je mimo jiné také autorkou dvou krásných knih s názvem Bylinky pro děti a maminky.
V druhém díle knihy najdete kapitolu o štětce soukenické. Odkaz na její web stránky Doňa Meduňa.


Nejčastější otázky

Zde najdete odpovědi na Vaše nejčastější otázky ohledně léčení boreliózy.

Zde můžete přispět dobrovolný finanční příspěvek za veškerou moji práci a energii věnovanou službě lidstvu pro jeho zdraví a vzestup do lásky, míru a radosti. Dobrovolný příspěvek zasílejte na účet číslo: 1663147040/3030


.
Video-návod na výrobu tinktury

Video-návod a průvodce přípravou tinktury ze Štětky soukenické.

.

Fotografie ze sběru a zpracování tinktury Štětky soukenické

(zvětšíte kliknutím na obrázek)

Nejdřív je potřeba najít energeticky vhodné čisté naleziště

Štětka soukenická - naleziště

Najdete ho podle starých už vykvetlých rostlin Štětky soukenické

Štětka Soukenická detail rostliny

Vás ale zajímají jednoleté mladé rostliny, které ještě nešly do květu

Štětka Soukenická

Vyberte takové byliny, u kterých cítíte kvalitní kořen a energii

Štětka Soukenická - vyrytí

Štětku soukenickou vykopáváme na podzim v lunárním čase, kdy energie
putuje do kořene a půda je mírně vlhká

Štětka Soukenická - kořen

Kořeny vykopeme ze země a místo upravíme do původní podoby

Štětka Soukenická - dar duchům

Poděkujte matce Zemi a duchu byliny za jeho dary, aby požehnal a
ponechal léčivou energie rostliny

Štětka Soukenická - kořen 2

Takových krasavců potřebujete vykopat víc 🙂

Štětka Soukenická - kořen 3

 A uložit si je do speciální růžové tašky
(to byl vtip, lepší bude nějaký košík)

Štětka Soukenická - kořeny

Doma, kořeny namočíte ve studené vodě a očistíte od hlíny

Štětka Soukenická - umývání kořenů

Pečlivě je omyjete proudem studené vody

Štětka Soukenická - umývání kořenů 2

Okrájíte zaschlé, porušené a tmavé části

Štětka Soukenická - okrájení kořenů

Pečlivě kartáčkem vše dočistíte

Štětka Soukenická - kartáčování kořenů

Pochválíte je, jak jsou krásné a mocné 🙂

Štětka Soukenická - kořeny 2

Ty menší kořínky nakrájíte

Štětka Soukenická - krájení kořenů

A ty větší kořeny je lepší nastrouhat

Štětka Soukenická - strouhání kořenů

Nakonec je naložíte do vysokoprocentního lékárnického lihu
a necháte je macerovat

Štětka Soukenická - naložená v lihu

Potom macerát přecedíte do nádoby
a přidáte přes plátýnko vylisovaný výluh z kořenů

Vymačkaný kořen štětky soukenické

Macerát ještě jednou kvalitně přefiltrujete.
Ideálně ho necháte týden usadit a pak stočíte hadičkou bez kalu

Slévání tinktury

Na závěr tinkturu naředíte na vhodnou lihovitost
K ředění použijte destilovanou vodu, nebo ideálně Pí-vodu
(více o Pí-vodě e-book Voda – skutečný zázrak života)
A konečně stočíte do lahviček s kapátkem a označíte štítkem

O mojí práci Doporučuji