Spustit hudbu Vypnout hudbu

Je nazývána houbou nesmrtelnosti  a již před čtyřmi tisíci lety si získala pověst elixíru života pro své všestranně posilující účinky. Je považována za přírodní všelék a prostředek prodlužující život. Tuto houbu využívají například ruští kosmonauté pro zvyšování pracovních schopností a lepší obnovu fyziologických funkcí organizmu.
Reishi je taková širokospektrální, co se účinků týče. Podle mého názoru ze všech hub nejvíce posiluje Zheng Qi (můžeme říci také vitalitu, životní sílu, odolnost vůči prostředí apod.). Proto je vedle Coriolu nejužívanější houbou u onkologických problémů. Obě dokáží stimulovat imunitní systém, aby se aktivněji obracel proti rakovinovým buňkám. Coriolus je v tom sice trochu lepší, ale Reishi lépe posiluje náš organismus, což je v těchto případech neméně důležité. Zvláště pokud člověk podstupuje drastickou (ale často nezbytnou) konvenční léčbu, jakou je chemo či radioterapie. Může se podávat a je dobré ho podávat po celou dobu konvenční léčby (a ještě asi 2 měsíce poté). Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.
Reishi má výrazný stimulační účinek na imunitní systém, hlavně makrofágy, a aktivizuje výrazně NK buňky (přirození zabíječi) a dendritické buňky. Dokáže se poprat s E.coli, B.dysenterie, B.Pseudomonas, pneumokoky, streptokoky, stafylokoky a jinými koky…
Druhou oblastí, kde Reishi používáme, jsou únavové stavy. Jelikož pomáhá doplňovat spíše yin a krev, tak je výborná hlavně u žen. Někdy jí říkám „dámská houba“. Možná i pro její antiaging účinek, prostě s ní ženy stárnou mnohem pomaleji. Pomáhá tedy u různých únavových stavů, únav po porodu. A to nejen u únavy fyzické, ale i psychické, protože má tropismus k srdci (podle čínské medicíny vyživuje srdce).
A s tropismem k srdci souvisí i její další funkce – podle čínské medicíny má An Shen účinek (harmonizuje duši). Číňané věří, že v srdci sídlí duše Shen. Reishi dokáže vyživovat srdce a tím stahovat, harmonizovat, zklidňovat duši Shen. Proto je možné ji použít u různých stavů lehkých depresí, úzkostí, panických atak, neukotveností, ale třeba i nespavostí apod. Taoističtí mniši si ji dávali před meditací. Pokud chceme Reishi použít u psychických problémů, tak je lepší použít formu prášku. Extrakt trochu více povzbuzuje a je lepší u únav.

Použití v praxi

  • všeobecné posílení a regulace imunitního systému + Agaricus, Shiitake, Coriolus
  •  terapie alergií + Agaricus, Hericium (zejména pro pročištění střev)
  •  podpora fyzického a mentálního zdravotního stavu + Cordyceps
  •  doplňková terapie rakoviny + dle typu nádoru
  •  podpora srdce a oběhu + Shiitake, Agaricus, Maitake, Auricularia, Cordyceps
  •  přírodní prostředek proti stárnutí + Cordyceps
  •  pomoc při poruchách spánku, nervovém neklidu a vyčerpání + Hericium, Cordyceps
  • regenerace chronických zánětů, únavových stavů, respiračních problémů
  • doplňková terapie u poruch jater + Maitake, Agaricus, Shiitake
  • vhodná při nespavosti a úskostech

Další motivy
protizánětlivé účinky, nespavost, úzkosti, nadváha, únavy, reguluje lipidy a cholesterol, anti-aging účinky (+ Polyporus, Cordyceps), ochrana srdce a jater, alergie (zastavuje uvolňování histaminu + vitamín C), alergie na potraviny (+ Hericium), onemocnění pohybového aparátu, odstranění stresu, CA žaludku, jater, plic, kůže, mozku, ledvin, posílení imunitního systému, kožní onemocnění, působí antineoplasticky, posiluje kardiovaskulární systém (zvyšuje kontraktilitu, snižuje TK, brání hypoxii srdečního svalu), antibiotické působení (proti E.coli, B.dysenterie, Pseudomonas, pneumokokům, streptokokům, stafylokokům), posiluje játra, diabetes, tiší kašel, podporuje vykašlávání, sedativně, analgeticky, antihistaminový efekt, bronchitida (+ Cordyceps – dlouhodobě, + Coriolus u akutního stavu – regeneruje sliznice), neurastenie, leukopenie, cirhóza jater, dermatologická onemocnění, tělesná či duševní únava, artróza, artritida, leukemie (účinek na kostní dřeň), onemocnění sítnice, svalová atrofie a dystrofie a RS, detoxikace jater, reguluje obrannou qi, výrazný antioxidant.

Charakteristika dle tradiční čínské medicíny
teplota – neutrální
chuť – sladká a lehce hořká
tropismus – srdce, játra, plíce (podle některých pramenů má tropismus i k ledvinám či slezině)

Účinky podle tradiční čínské medicíny
– doplňuje Qi, vyživuje srdce a krev
– snižuje jaterní nedostatečnost a hladinu cholesterolu
– stimuluje imunitní systém a doplňuje energii
– má výrazné antimikrobiální účinky
– má omlazující a afrodiziakální účinky
– zpevňuje kosti a šlachy
– uklidňuje ducha
– rozpouští hleny a zastavuje kašel
– utišuje dušnost
– posiluje esenci ledvin

Doporučené dávkování
1-3 kapsle denně (děti od 3 do 15 let 1 kapsle denně)
Při užívání medicinálních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C. Posílí se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.

Cena 690 Kč/ 1 balení obsahuje 90 kapslí po 500 mg extraktu

Objednávka
Pro objednání uvedeného výrobku pište na můj mail: breetabatek@seznam.cz, nebo SMS na tel: 776 112 362
Do objednávky s osobním vyzvednutím uveďte název výrobku, počet kusů a váš telefon.
Adresa pro osobní vyzvednutí zboží: Břetislav Bátěk, Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice. Je nutné předem domluvit termín a čas předání.
Do objednávky s doručením Dobírkou uveďte název výrobku a počet kusů, vaši celou adresu a telefon.
Objednané zboží vám zašlu do 10 dnů dobírkou na uvedenou adresu i ze způsobem užívání a dávkováním pro vás.

Reishi

O mojí práci Doporučuji