Spustit hudbu Vypnout hudbu

 

Japonská houba Enoki byla starými Egypťany považována za houbu nesmrtelnosti a byla vyhrazena jen pro faraony. Dnes je pěstovaná po celém světě a hojně využívaná pro vysoký obsah účinných látek.

Je výborná houba se značnými imunostimulačními a antimikrobiálními účinky vůči bakteriím, kvasinkám a plísním. Užívá se především k léčbě diabetu, ischemické choroby srdeční a při chronické dysfunkci slinivky břišní, kde zvyšuje její činnost. Vykazuje protinádorovou aktivitu a zpomaluje tvorbu metastáz. Využívá se jako přírodní antibiotikum při zánětech, působí proti stresu, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Léčí nejrůznější ekzémy, akné, ale také alergie, astma, Crohnovu chorobu, žaludeční vředy a nemoci jater.

V Japonsku, zemi jejího původu se nazývá zimní houba, protože roste i v zimním období. Název Enoki získala podle japonských stromů Enoki, na kterých roste. Díky širokému spektru terapeuticky účinných látek je od 50. let minulého století zkoumána především japonskými vědci. Studie popisují tři unikátní polysacharidy, které mají výrazné imunostimulační a protinádorové působení. Dr. Tetsuro Ikewawa provedl v japonské provincii Nagano pokus, kde se porovnávala skupina 174 tisíc obyvatel se skupinou pěstitelů Enoki, kteří ji konzumují. Výskyt rakoviny u pěstitelů Enoki byl o 50% nižší, než u ostatních obyvatel. Enoki obsahuje mnoho účinných látek vitamíny, minerály, polysacharidy, beta glukany, antioxidační polyfenoly a isoflavony, např. genistein, adenosin, terpeny, steroidy či sfingosin cerebrosid aj.

Použití v praxi

  • stimulace imunitního systému (kvasinky, bakterie, viry, plísně) + Shiitake, Coriolus, ABM, Reishi, Maitake
  • doplňková terapie rakoviny (metastázy) + dle typu nádoru
  • diabetes, regulace úrovně krevních cukrů + Maitake, Shiitake
  • potravinové alergie + Hericium + Reishi
  • dermatitidy, ekzémy + Reishi, Agaricus
  • podpora u chemo či radioterapie
  • podpora kardiovaskulárního systému + Reishi, Cordyceps, Auricularia

Další použití

alergické reakce, ekzémy, antioxidační účinky, hepatoprotektivní účinky, podpora správného složení mikroflóry, zlepšení mentálních funkcí, nespavost, přírodní antibiotikum, protizánětlivé působení, akné, Crohnova choroba, žaludeční vředy, Helicobacter pylori, trombolytické účinky, cholesterol, hypertenze, zlepšuje funkci slinivky, záněty, bělotok.

Doporučené dávkování

Při zdravotních problémech  3-6 kapslí denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny). Doporučuje se užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat. Při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně. Kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem.

Přesná dávka závisí nejen na tělesné hmotnosti a věku, ale také na typu a vážnosti nemoci. Dávka by měla být sledována během postupu léčby a může být postupně zvyšována, pokud je to třeba. Při užívání medicinálních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C. Posílí se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.

Cena 690 Kč/ 1 balení obsahuje 90 kapslí po 500 mg extraktu

Objednávka
Pro objednání uvedeného výrobku pište na můj mail: breetabatek@seznam.cz, nebo SMS na tel: 776 112 362
Do objednávky s osobním vyzvednutím uveďte název výrobku, počet kusů a váš telefon.
Adresa pro osobní vyzvednutí zboží: Břetislav Bátěk, Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice. Je nutné předem domluvit termín a čas předání.
Do objednávky s doručením Dobírkou uveďte název výrobku a počet kusů, vaši celou adresu a telefon.
Objednané zboží vám zašlu do 10 dnů dobírkou na uvedenou adresu i ze způsobem užívání a dávkováním pro vás.

Enoki

O mojí práci Doporučuji