Spustit hudbu Vypnout hudbu

Nejvýznamnější účinnou látkou chagy je kyselina betulinová, kterou chaga vysává z břízy. Tato látka je od 90. let studována pro své protinádorové a antivirové účinky. Například u rakovinových buněk má schopnost vyvolat proces buněčné „sebevraždy“. Zkoumají se také její antiparazitické a protizánětlivé účinky. Roste hlavně na břízách ruské Sibiře a na severu Číny. Obyvatelé Sibiře ji nazývají „Dar od boha“ a vaří z ní odvary k léčbě nádorů. Posiluje imunitní systém v boji proti virům, bakteriím či rakovinovým buňkám. Podporuje trávení a řeší celou řadu trávicích problémů. Pro své protizánětlivé působení je vhodná též u zánětů střev.
Chaga je bohatá na velké množství bioaktivních látek, krom vitamínů a minerálů obsahuje i melanin, díky němuž je tmavý, triterpenové sloučeniny betulin a kyselinu betulinovou, které získává ze svého hostitele břízy, obliquol, dále pak v něm můžeme najít velmi důležité polysacharidy – beta glukany, flavonoidy, steroly či pteridin.
Chaga se používá u různých infekční onemocnění. Svým působením je podobná Coriolu, který skenuje organismus, vyhledává nejrůznější patogeny a ty potom likviduje. Chaga tento účinek směřuje k trávicímu traktu a k játrům. Působí dobře je u tzv. „skrytého patogenu“
Díky jejímu tropismu ji používám u různých střevní problémů a k podpoře trávení. Používá se třeba u zácpy. Chaga působí hojivě a ochranné na žaludeční sliznici, a to při gastritidách i vředech. Tento vliv se přičítá hlavně betulinové kyselině. Má výrazné protizánětlivé působení, dávám ji u střevních zánětů. imunitní systém dokáže nejen stimulovat, ale i tlumit, což je výborné u různých autoimunitních problémů. A díky tropismu k trávicímu traktu se používá jako doplňková léčba u Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.
Podobně jako Coriolus má výrazné protirakovinné působení. Používá se hlavně u rakoviny střev a jater. Dokáže chránit játra a také je regenerovat. Používá se u hepatitid.
Díky svému tropismu k srdci dokáže harmonizovat duši Shen, podporuje mentální funkce, paměť, soustředění. Chaga je i výborný antioxidant a adaptogen. pomáhá zpomlovat stárnutí buněk a dokáže v organismu vytvářet rezistenci vůči vnějšímu porstředí.

Použití v praxi

 • všeobecné posílení imunitního systému v případě bakteriálních a virových infekcí (antioxidant a adaptogen)
 • posiluje imunitu v boji proti rakovinovým buňkám
 • regulace cholesterolu a krevního tlaku
 • podpora trávení, peristaltiky a pročištění střev (Crohnova choroba)
 • chrání a regeneruje játra (hepatitida)
 • protizánětlivé působení, střevní záněty
 • doplňková terapie a prevence nádorů

Charakteristika dle tradiční čínské medicíny

teplota – teplá
chuť – sladká
tropismus – Fei (plíce), Shen (ledviny)

Účinky podle tradiční čínské medicíny

 • vyživuje játra, ledviny a srdce
 • rozpouští a přeměňuje hlen
 • oživuje krev a podporuje obrannou Qi
 • uklidňuje ducha i tělo

Doporučené dávkování1-3 kapsle denně (děti od 3 do 15 let 1 kapsle denně)
Při užívání medicinálních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C. Posílí se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.

Cena 690 Kč/ 1 balení obsahuje 90 kapslí po 500 mg extraktu

Objednávka
Pro objednání uvedeného výrobku pište na můj mail: breetabatek@seznam.cz, nebo SMS na tel: 776 112 362
Do objednávky s osobním vyzvednutím uveďte název výrobku, počet kusů a váš telefon.
Adresa pro osobní vyzvednutí zboží: Břetislav Bátěk, Merhoutova 1400/4, Praha 4 – Kunratice. Je nutné předem domluvit termín a čas předání.
Do objednávky s doručením Dobírkou uveďte název výrobku a počet kusů, vaši celou adresu a telefon.
Objednané zboží vám zašlu do 10 dnů dobírkou na uvedenou adresu i ze způsobem užívání a dávkováním pro vás.

Chaga

O mojí práci Doporučuji